Umowa między Polską a Izraelem otwiera perspektywy zrównoważonych, równych i wzajemnych stosunków, mówi polski minister spraw zagranicznych

Umowa zamyka pewien etap w stosunkach dwustronnych
Polska i Izrael zgodziły się w środę na powrót polskiego ambasadora do Izraela, nazywając to nowym rozdziałem w stosunkach dwustronnych podczas spotkania w Warszawie.
Zgodziliśmy się na powrót polskiego ambasadora do Izraela i na zakończenie napięć między naszymi krajami. Podpisaliśmy również umowę o powrocie izraelskich delegacji młodzieżowych do Polski – powiedział na Twitterze minister spraw zagranicznych Izraela Eli Cohen po spotkaniu ze swoim polskim odpowiednikiem Zbigniewem Rauem.
Zauważając, że Polska jest dziś znaczącym aktorem w Europie, Cohen powiedział, że razem będziemy nadal promować takie kwestie, jak zdecydowana walka z planami nuklearnymi Iranu.
Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych również poinformowało na Twitterze o spotkaniu, mówiąc, że oprócz aktualnego stanu stosunków dwustronnych dwaj najwyżsi dyplomaci omówili również sytuację na Bliskim Wschodzie i rosyjską agresję na Ukrainę.
Odnosząc się do kwestii izraelskich delegacji młodzieżowych do Polski, ministerstwo powiedziało: Po zawieszeniu w 2022 roku, kwestia ta była przedmiotem intensywnych dyskusji w ostatnich miesiącach.
Umowa zamyka pewien etap w stosunkach dwustronnych i otwiera perspektywy zrównoważonych, równych i wzajemnych relacji – powiedział Rau na konferencji prasowej po spotkaniu.
Źródło: PAP